Ważnym wyborem, jakiego dokonasz przy zakupie peruki, jest rodzaj włókna. Dwie główne opcje to niedrogie, łatwe w utrzymaniu peruki syntetyczne lub droższe, bardziej naturalnie wyglądające peruki z ludzkich włosów. Ale ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele rodzajów włókien peruk do wyboru: peruki syntetyczne, peruki syntetyczne przyjazne dla ciepła, peruki z mieszanką ludzkich włosów i przyjaznych dla ciepła włosów syntetycznych, peruki z ludzkich włosów.

Każdy rodzaj włókna peruki ma zalety i wady. Decydując, który typ jest dla Ciebie najlepszy, możesz pomyśleć o swoim stylu życia, klimacie, w którym mieszkasz, swoim budżecie i ile czasu chcesz poświęcić na pielęgnację i stylizację swojej peruki. Poniżej omawiamy różne rodzaje włókien peruk oraz ich zalety i wady, abyś mógł wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 

Peruki syntetyczne

Peruki z włosów syntetycznych są wykonane z pasm materiałów wytworzonych przez człowieka, takich jak plastik czy akryl. Włókna syntetyczne są wykonane tak, aby bardzo przypominały wygląd i ruch włosów ludzkich. Peruki syntetyczne są szeroko dostępne, tańsze niż peruki naturalne, lekkie i łatwe w pielęgnacji. Występują również w szerokiej gamie kolorów i stylów. Syntetyczna peruka wytrzyma około czterech do sześciu miesięcy (nie tak długo jak peruka z ludzkich włosów). Mogą być nieco bardziej błyszczące niż peruki z naturalne, ale są sposoby, aby to naprawić podczas stylizacji peruki syntetycznej . Peruki z włosów syntetycznych mają ustalony kolor i styl, który pozostaje ten sam. Jeśli masz na przykład kręconą syntetyczną perukę, te same loki wrócą na swoje miejsce po umyciu. Nie można farbować peruk z włosów syntetycznych, a do ich stylizacji nie można używać narzędzi termicznych, takich jak lokówki lub prostownice. Ponieważ ciepło może uszkodzić włókna syntetyczne, będziesz chciał nawet zachować ostrożność podczas używania suszarki do włosów na syntetycznej peruce. Trwały kolor i styl peruki syntetycznej może być zaletą lub wadą w zależności od Twoich potrzeb. Jeśli chcesz po prostu założyć perukę i wyjść, może ci się spodobać syntetyczna peruka.

Jeśli jednak lubisz stylizować swoje włosy na co dzień, możesz preferować rodzaj włókna peruki, który jesteś w stanie ułożyć. Ale ponieważ peruki syntetyczne są bardziej przystępne cenowo, możesz rozważyć zakup kilku, aby wygodnie zmieniać wygląd na różne okazje.

Plusy peruk syntetycznych niższy koszt, łatwe w utrzymaniu, łatwe do stylizacji, szeroka gama kolorów i stylów, długotrwały żywy kolor.

Wady peruk syntetycznych może być błyszcząca krótsza żywotność niż peruki z ludzkich włosów (od czterech do sześciu miesięcy) nie może być farbowany nie można zwijać ani prostować za pomocą narzędzi termicznych

Peruki z ludzkich włosów

Peruki naturalne zapewniają najbardziej naturalny wygląd i ruch ze wszystkich rodzajów włókien peruk. Kompromisy? Są droższe, mniej lekkie i wymagają więcej konserwacji i czasu na stylizację. Peruki naturalne mają najdłuższą żywotność ze wszystkich rodzajów włókien peruk, często trwającą dłużej niż rok, w zależności od tego, jak często są noszone i jak dobrze są utrzymywane.
Plusy peruk naturalnych: długa żywotność (rok lub więcej), naturalny wygląd, dotyk i ruch, możliwość stylizacji tak, jak naturalne włosy.

Wady peruk naturalnych:  drogie, wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych, mniej odporne na wilgoć i warunki atmosferyczne niż peruki syntetyczne, kolor może z czasem blaknąć.

Wiedza o tym, które włókno włosów lubisz, może pomóc Ci wybrać perukę, która będzie dla Ciebie idealna. Może się okazać, że na co dzień wolisz syntetyczną perukę, ale na specjalne okazje chcesz wybrać perukę naturalną. Posiadanie kilku opcji włókien peruk może być najlepszym rozwiązaniem.

 

Zapraszamy po peruki www.perukisklep.pl , https://peruka-sklep.pl/ , https://perukikrakow.com.pl/